Zde uvedené nože jsou na prodej.

Pořízení nože od nožíře není tuctovým nákupem. Je to krok plnící přání která zrají už nějakou tu dobu i bouřlivý atak na lásku na první pohled. Nekupujete pouze kus ostré oceli a osmirkovaného dřeva ale vytváříte nové partnerství či dokonce přátelství s řemeslníkem který podlehl touze a neustále se snaží obohacovat svět čepelí.

Pokud Vás některý z mých nožů nenechává chladným či chladnou a dokonce si Vám líbí natolik, že uvažujete o vlastnictví, navrhuji tento postup:

1) Zavolejte mi nebo napište.

Tak se dozvíte, je li Vámi vybraný kus ještě k mání a hlavně si můžeme o noži více popovídat. Je mi jasné, že pro zjištění zda nůž splní všechna Vaše očekávání, obrázek a krátký popis nestačí. Zodpovím Vám všechny relevantní otázky a také se případně domluvíme na způsobu dopravy a platby.

Dopravu obvykle řeším přepravou GLS, nebo poštou, která je v ceně nože. Dobírku oceňuji 50tikorunou navíc.

Platbu můžete po dohodě poukázat na účet 155641048/0300,
fakturu s Vámi dodanými údaji, není li dohodnuto jinak, tisknu na druhou stranu adresního lístku na balíčku, nebo přikládám ke krabičce s nožem.

2) Poté co balíček obdržíte, ozvěte se mi prosím znovu

ať mohu přijmout Vaše nadšené díky, případně si je vysloužit vyřešením případných nesrovnalostí či nedorozumění.

___________________________________________________________________________________________________

"Tsunami"     2900,-Kč

Vlnky co mají velký dopad.

Nůž inspirovaný zbraněmi rytířů země vycházejícího slunce, jenž dokáže odpovědět na většinu tábornických výzev
a se zbylými si poradí společně s trochou šikovnosti majitele.

Tsunami kolaz

Čepel je vykována z hranolu vysokouhlíkové nástrojové oceli ČSN 19191 a opatřena dutým výbrusem. Za pomoci kalící pasty jsem čepel parciálně kalil do oleje a popouštěl na 240°C po dvě hodiny. Tvrdost na ostří je kolem 58 Hrc. Oblasti různých tvrdostí jsou zvýrazněny naleptáním kyselinou a tvoří na čepeli vlnitý vzor, takzvaný „hamon“.

Sestavu rukojetí tvoří nerez, pásky červeného fíbru a vystárlý výběrový dub z vysočiny napuštěný tungovým olejem. Trn je opatřen závitem a zajištěn maticí Vše je prolepeno epoxidem uzavřeno záslepkou ze švestky.

Pouzdro, ručně šité ze silné hověziny s vytlačovaným motivem, je probarveno mořidly a za tepla napuštěno oleji na kůži a včelím voskem. Opatřeno je osvědčeným RingO závěsem, jenž je vysoce variabilní a dostatečně pevný."Plachťák"     2700,-Kč

Nejen motýlím mečem živ je mistr…

Plachtak kolaz

Nástroj pro mistra kuchařského inspirovaný tvarem lugrové plachty tradičních čínských džunek byl stvořen z nástrojové oceli čsn 19312, takzvané Stabilky. Čepel jsem kalil do oleje a popouštěl 2 hodiny na 240°C. Tvar čepele je vhodný pro práci na prkénku technikou seku i kyvnou. Pro usnadnění údržby i prostupu materiálem je výbrus plochý..

Rukojeť je z velmi hustého dubu s plátkem nerezu a jeleního shozu, zajištěna dvěma ozdobnými čepy a prolepena epoxidem. Dřeno je ošetřeno tungovým olejem a včelím voskem.KONTAKTY A HLAVNÍ STRÁNKA